juuli 10, 2019

UUENDAMISE PÄEV
Täna pidi midagi sellist juhtuma. Kõigepealt tungivad restart soovitused tööajal,
mil tahaks oma programmi ühe tüütu bugi lõpuks ära fikseerida. Lükkad ja lükkad edasi
aga enam ei viitsi vääramatule jõule vastu puigelda.
Aga ma unustasin ära ühe tõsiasja - 
ET igasuguste nodide laadimise käigus on mu ketas jälle üsna täis saanud ja seal oli 10 GB vaba ruumi.
Lugesite õieti, 10 Gb, see võiks ju lasta kuidagi elada, installeerid midagi jälle maha ja midagi jälle peale stiilis NORMAALSETE tarkvarade puhul  või ostad lisaketta (lükatud edasi, sest kui on raha, pole aega, kui on aega, ei ole raha ...).
WUpdate aga ei jäta ja teda ei huvita, kui täis see ketas on, 128 Gb. mahtuvusega.
 Sellest TUNGIV soovitus tänapäeval ärge mitte iialgi hankige sülearvutit nii VÄIKSE kettamäluga, see saab kohe, kohe täis....256 Gb on absoluutne miinimum!
 Update aga laadib ja laadib ja laadiski mu ketta täis.
Operatsioonisüsteem, mida usaldate, (ÄRA USALDA!!, nii ütles vana juut) otsustab asja eest teist taga sinu ainukese vaba 10 Gb lihtsalt täis lükata oma nodi, isegi uurimata, kes seda üldse oleks jagunud kõikide suurte uuenduste läbiviimiseks. Operatsioonisüsteem, mis ei tohiks sellist asja ise iial teha, lükkab ketta täis nii, et seal on 0Kb vaba ruumi!!!
Kustutasin tema tegevuse, et üldse saada mingit tegevusruumi ja arvestasin, et ta võiks omast tarkusest temp kataloogis oleva nodi kaotusega hakkama saada ja oma uuenduse ikkagi ära teha mingil viisakal viisil kasutajale öeldes, et hallo, juhtus äpardus, aga nüüd läheb veidi aega või äkki teeks seda mitmes jupis või mingil intelligentsel viisil, mis jälle seda ketast täis ei laadiks.
Tegigi, aga kuidas:
päras rõõmsat teatist, et oleks ikkagi tore kohe teha taaskäivitus (teil võib olla on parajasti üsna tähtis asi käsil, aga ok, pisimure, lükkad selle 10 minutit edasi pole probleem, eks.), tehti taaskäivitus ja lobedal kombel sai 10 -... 20 .... 35, 37 % .... 85 ja lõpuks 100! % uuendustest tehtud.
ÄRA USU (KOMISSAROV).
See 100% MS-s on väga veniv asi, nagu viisaastakuplaan NL-s oli.
Ootad pool tundi ja ei midagi. SA LÜLITAD SELLE MASINA VÄLJA, kuigi MS on ennast kindlustanud sellise lühiteatega - ära lülita. Mis sellest, et kasutaja võib olla akude peal viimseid minuteid, sest ta eeldas, et 30 mintuti, mil aku veel peab, saab selle jama ära tehtud ... eks...
Siis asendub 100% protsenti realistlikuma 35 % teatisega, vahepeal olen saanud sülekale toite külge.
See 35 % kestab umbes pool tundi ja tõenäoliselt ei oleks lõppenud hästi, kui ma vahepeal ,selle temp kustutamise käigus ei oleks vaesele op. süsteemile teinud veel 5 Gb lisaruumi oma uuenduste jaoks.
Aga NÜÜD on see jälle läbi ja kujutage ette, õnneks läks.
Junior tarkvarakirjutatele hea mall - KUIDAS kirjutada programme seal MS-s:

Kindlasti peab olema mingi % märk, mis algul kiirelt muutub 100-ks ja seda 100 saab venitada ikka -
kasutaja positiivne häälestus sellest vaevalt et muutub. 100 on 100 isegi siis, kui see on ekraanil pool tundi. Mingi vastavus tegelikult kulutatud aja ja % vahel las jääda kasutajale mõistatuseks, ongi huvitavam!
Seejärel, olles 100% ära oodanud, on kasutaja ilmselt juba küps realistlikuma 35 % -ga. SEE EI MUUTU kogu uuenduse käigus näiteks 36-ks, milles matemaatikat oskav inimene teeb järelduse, et see uuenduse läheb 3 päeva minimaalselt.
Kasutaja ei näe mingit lisainfot, hiir ei liigu, mitte midagi ei toimu.
Ja siis on see LÄBI. Beethoveni 9 sümfoonia ülev lõpp kõlab peas. PÄÄSESIN ELUGA...sellest
revolutsioonist, nagu üks pärast Prantsuse revolutsiooni oli öelnud ....
Kasutaja on ka LÄBI. Ta on rahul kõigega, ta on rahul sellega, et ei tulnud giljotiini ...
Kui ta nüüd aega leiab, läheb ta poodi ja vahetab oma õnnetu 128 Gb ketta 256 Gb ketta vastu ...
umbes nii, nag Liivi loos "Peipsi pääl". s.t. järgmise korrani ....
Ilus töökas päev oli, v.a. see, et selle puugiga sain hakata just tegelema alles nüüd, pärast sellist kindlasti hästi tähtsat blogipostituse tegemist ....