mai 27, 2017

Spam, spam, spamTõmban mingit joont alla umbes 2 aastasele pusimisele IT vallas.
Spämmi on olnud palju ja ei ole osanud seda tõrjuda.
Hea meelega tõmbaks maha mõne tegevuse, mida olen teinud ja tegeleks näiteks rohkem mingi teise asjaga.
Näide: mingi DOS BAT failidega jantimise asemel (millest ka blogis on pikk traktaat säilinud) ikka see C# või koguni C++, mida nüüd järan, või koguni vana klassikaline C.
C, C ja C niisiis.
Ei ole väga vaja läinud ja ei lähe ka tõenäoliselt mujal, kui kusagil esinemisel, kus pead näitama oma teadmist, regulaarseid avaldisi.
Võinuks vähemaks kruttida mingit Unix uurimist ja seda asendada toore C -ga. Aga ka C võib osutuda peaaegu täiesti kasutuks tuleviku mõttes, sest C++ tegelikult ei ole C väikeste lisanditega, vaid otse vastupidi... rääkimata C koos trellidega kombinatsioonist.
Perl on olnud täitsa huvitav hariduslik teadmine, aga millegipärast tänapäev eelistab Pythonit, mida võinuks selle asemel puurida.
Java ikka võtab hoogu poole peal - ei kõlbaks näiteks töövestlusele veel.
PowerShell võis osutuda kasulikuks, aga seni on ilma läbi saadud. Kui vaja, kirjutada mingis keeles .exe ja ei peagi skriptima väga, kasutajat ei huvita su skriptid ja nende täiendamine.
Ja mida peale hakata Haskelliga? Olen täpselt kohal, kus sellest kõige vähematki kasu ei ole, kui ehk umbes samavõrra, nagu minu hispaania keele õpingutest rahvaülikoolis - sõna manjaana teadmine.
Ja elu on lühike.
Üks lühikeseks jäänud täht, Kukumägi saadeti täna ära näiteks.
Teine, pikem tähelend on see onu Eskimo. Ja isegi sellise elukaare korral on mul üle poole tehtud.
Dilemma ootab ees C++ uurimisel.
Microsoft on maha saanud MFC nimelisa nähtusega, mis aga on vananenud. Samas ei pääse mitte kusagil, kus C++ reaalselt kasutatakse, sellest moodustisest.
Qt on põnev asi, aga kasutatakse seni vähe.
Ja mitte ükski koodnikerdaja ei pääse üle ega ümber pärandist. Näiteks on meile pärandunud vanast ajast selline asi nagu Delphi.
Tegelikult on selles keeles kirjutatud tänaseni tiksuvat koodi, mida endiselt on vaja täiendada kellelgi, tahab ta seda, või ei taha.
Mingil hetkel võib selliste vanade asjade keskel olla ka C# ja ootamatult mitte olla C++, või otse vastupidi, või juba on Objective C. Tuleb aga tahtmine arvutusi programmeerida - peab selgeks saama FORTRANI.
Need sattumused ei sõltu mitte ainult keelest, vaid suurte firmade hetke poliitikatest ja moodidest ja kellegi finantsilisest põrumisest ja mingi juba kunagi tähistaevasse tõusnud keel ikkagi jääb kodeerimisruumi  tiirlema nii ehk nii. Mõni asi isegi nagu prügi, käsitlen sellisena BAT keelt.
Keelte väljasuremine on tegelikult pikk ja vaevaline ja uute tulek ka üsna pikaajaline ja lõppude lõpuks on meil olemas veel üks täpselt samu asju tegev programmeerimiskeel, nagu ennegi.
Spämmi maht on lihtsalt kasvanud.
Ma ei usu, et see olukord väga muutub. Pigem 2030 on meil juures veel mõni uus täht, mis juba jälle loojuma hakkab ja uutele koodinikerdajatele terenduvad järjekordset virnad manuaale, mida peaks teadma või olema vähemalt sirvinud koos VANADEGA, sest nende keeltes vedeleb juba niipalju koodi ees ja mingisse uude keelde üleviimiseks ei ole kellelgi ressurssi piisavalt.
Siit järeldub tõsiasi, et nii nagu rallisõitki, on programmeerimine kogenud meeste mäng.
Kui hakkad hilja pihta, on kõrvatagused veel hallipäiselt ka rohelised.
Ja tõsiasi on seegi, et musta tööd on palju. Nagu näiteks ralliski ja  kokanduseski, Nii ma lohutan ennast, mõeldes Tänaku 2012 -le aastale. Või näiteks kokanduses kodukoha mees  Lauri Ülenurm.
Nii 15 aastat võtti tal aega, et tipptegijaks saada....
Siin panen laupäevaõhtuse punkti.
Sellest hoolimata, et kõik, mida teeme, muundub lõpuks korduvaks spämmiks, ei ole inimesel sellest kusagile pääsu. Meil ei ole üleloomulikke arvutusvõimsusi, mälu, isegi mõne arvu meeldejätmine ilma kilpkonnaliku kordamiseta ei õnnestu. Kui vaja, siis ka 37 korda korrates, sest see olevat "tarkuse" ema.
On lausa ime, et selliste omadustega olend on veel võimeline aru saama näiteks arvutitest ...
1 Comments:

Blogger autor said...

Jutu kinnituseks - googelda "Cobol Cowboys".
Mõnus võib olla pinsilisa teenida, kui makstakse 100 raha tunnis.

mai 28, 2017 10:13 AM  

Postita kommentaar

<< Home