oktoober 25, 2020

Kellakägude käojaan


 

Ärkasin varahommikul ja vaatasin oma moodsa nutimobla pealt kella.
Näitas numbrit 3:45. Küsimus suurele ringile - kas te mõistatate selle pealt
ära, mis kell on? See absurdsus kuubis kestab senini. Kunagi ammu teenisin oma blogis
mõne kliki kirjutisega "Kellakäo kaheldav kokkuhoid". Täna, nii 10 aastat hiljem kordan ennast veidi ja lisandan sellise küsimuse laiale ringile:
Kuidas saab nii olla, et vaadates elektroonilise lisandusega kella ei ole võimalik tuletada, mis kell on? Minu, vana Nokia patrioodi õnneks on mul olemas Nokia mobiiltelefon, mida kasutan ENDISELT äratuskellana. Sealt dedutseerisin, et kuna Nokia ja uue mobla kellad ühtisid, et kell ONGI 3:45 vana kella järgi ja varsti on ta JÄLLE 3:45 uue kella järgi.
Seejärel ma küll otsisin üles netirakenduse https://time.is/  ja tuvastasin ka sealt, et aeg on 3:50 kusagil ja veendusin varsti, 10 minuti möödudes, et rakendus plõksis ajani 3:59:59 ja siis alustas jälle uut ringi, nii et see tõestas hüpoteesi paikapidavust.  Aga rakenduse all olev tekst teatas endiselt tulevikuvormis, et kella keeratakse .... kuigi ajamuutus või hüpe oli juba toimunud. 

Hetkel, kui ma seda  asja kirjutan, on time.is sait jõudnud omadega minevikuvormi, aga ma ei viitsinud hakata uurima, millal see minevik tuli, kindlasti mitte kell 4:00 VANA KELLA järgi. Sellel ajal endiselt lubati kella TULEVIKUS tagasi keerata ... Nojah, ja nii edasi...
Niisiis see jaburdus jätkub endiselt. Igasugused uneteadlased ja paljud, paljud inimesed on kirjutanud, et ärge tehke niimoodi. Peaaegu kasutult. Räägitakse, et järgmisel aastal lõpeb see kellakeeramine ÄRA, aga siis jäetakse sisse mingi lõtk Soomega mingitel erilistel põhjustel ja vbl. läheb kelladega asi veelgi segasemaks, kui enne. Sest soomlastel on terve mõistus peas ja nad hääletasid vist tsooniaaja poolt, meie rahvas aga igatseb tagasi õndsat Suveaega, mis tähendab kellakägudele uusi muresid kevadel .... ja lõtku soomlastega forever ...